Pozityvaus vaiko santykio  su knyga ugdymas prasideda vaikystėje, kai tėveliai, močiutės ar seneliai kartu skaito, aptarinėja paveikslėlius, mokosi atpažinti daikto vaizdą, spalvas, turtina  žodyną… Džiugu, kad didelė dalis Vytės Nemunėlio pradinukų jau ateidami į mokyklą turi  pagarbų požiūrį į knygą. Juk ir šių metų  akciją „ Padovanok knygą mokyklos bibliotekai“ inicijavo patys vaikai –  3a klasės mokiniai: piešė plakatus, platino juos klasėse, ragino dalintis.

 Akcijos rezultatai tokie: iš viso Vytės Nemunėlio pradinės mokyklos bibliotekai  lapkričio ir gruodžio mėnesiais padovanota  212 knygų. Išskirtinis šių metų dovanų požymis –  jos  daugiausiai yra naujos,  išleistos 2018 – 2020 metais, ir  vaikų labai mėgstamos. Vienas jų mokiniai į biblioteką atnešė asmeniškai, kitas  klasės sutartu laiku iškilmingai įnešė į biblioteką dėžėse ar laikydami rankose. Nors jokio lenktyniavimo nebuvo skelbta, bet požiūris į akciją, be abejonės, skyrėsi. 3c klasė padovanojo net 67 knygas, 3a – 35, 1b –   34, 2a – 18. Smagu paminėti, kad trečiokas Simonas, laimėjęs  „Alma littera“ organizuotame iliustracijų konkurse  naujai J.K.Rowling knygai „Ikabornas“  prizinę vietą, net 18 knygų  pasirinko dovanoti  mokyklai. Bibliotekininkė  klasėms, norėjusioms iškilmingai atnešti dovanojamas knygas, organizavo smagią  viktoriną iš mokyklos bibliotekoje jų pačių perskaitytų knygų. Reikėjo matyti vaikų veidus: džiugius, laimingus, linksmus ar nusivylusius klaidingais atsakymais… Abejingų pamokoje nebuvo nė vieno.

Mokyklos administracija taip pat  rado galimybę metų pabaigoje praturtinti bibliotekos fondą net 65 labai vertingais, lietuvių ir užsienio rašytojų kūriniais, skirtiems vaikams  bei paaugliams. Lentynose savo skaitytojų  laukia Selemono Paltanavičiaus, Tomo Dirgėlos, Vytauto Račicko, Vytautės Žilinskaitės, Neringos Vaitkutės ir kitų autorių kūriniai, atnaujintos  Džeronimo Stiltono nuotaikingos peliukų istorijos, Žiulio Verno  mokslinė fantastika.

Dėkojame tėveliams, kad naujomis dovanotomis knygomis Jūs padedate mums, pedagogams,  neišgąsdinti nepatyrusių skaitytojų, suteikiate galimybę kiekvienam susirasti patinkančią, o skaitančius  vaikus skatinate ieškoti vertingų tekstų…

Bibliotekininkė Violeta

Skaitykite taip pat

TĖVELIŲ DĖMESIUI!

2021-08-19 NUO 15.00 IKI 18.30 VAL. PRAŠOME ATVYKTI ATSIIMTI PASIŪTŲ UNIFORMŲ.