Vilniaus Vytės Nemunėlio pradinės mokyklos bibliotekos laikinas skaitytojų aptarnavimo grafikas 2023/2024 m. m.

Pirmadienis7.00- 15.30 val. : pirmųjų klasių  diena;
Antradienis7.00 – 15.30 val. : antrųjų klasių  diena;
Trečiadienis7.00 – 15.30 val.: trečiųjų klasių diena;
Ketvirtadienis7.00 – 15.30 val.: ketvirtųjų  klasių diena.

„Knygų Kalėdų 2023“ rezultatai

Kaip ir kasmet,  Vytės Nemunėlio pradinės mokyklos auklėtiniai dovanoja mokyklos bibliotekai knygų, kurias jau  perskaitė ar net nuperka naujų. Kai visame pasaulyje technologijos stumia knygą į šalį, svarbu grąžinti skaitymo džiaugsmą ne tik į klasę, bet ir į namus. Knyga turi būti ne prievarta, o malonumas… Todėl bet koks dėmesys jai yra svarbus. Nors nutarta nelenktyniauti, kas daugiau knygų atneš į biblioteką, visgi norisi pasidžiaugti tomis klasėmis, kurios dovanojo gausiausiai. Taigi rezultatai buvo tokie: iš viso akcijos metu padovanotos net 178 lietuvių ir užsienio autorių vertingos knygos.

I -oji vieta – 2 c klasė, mokytoja Daiva Navickienė.
II – oji vieta – 1b klasė, mokytoja Daiva Gimbickienė.
III – oji vieta – 1a klasė, mokytoja Jurgita Taustikienė.

Beje, viena 1b klasės šeima nuo rugsėjo pirmosios be jokių akcijų jau padovanojo  bibliotekai 58 knygas. Šeimoje auga trys mokyklinio amžiaus vaikai. Paklausus, ar negaila atiduoti tokių gerų vaikiškų ir paaugliškų knygų, buvo paaiškinta, kad toks šeimos sprendimas – dalintis, o rūpimų knygų visada ras bibliotekose.

Savo skaitytojų vardu labai dėkoju visiems, praturtinusiems bibliotekos fondą, ir tikiuosi, kad Jūsų atnešta knyga nudžiugins ne vieną vaiką.

Bibliotekininkė Violeta

Pirmoji pažintis su mokyklos biblioteka

Rugsėjo pradžioje visiems pirmokams šiek tiek prisijaukinus mokyklą, ateina eilė ir bibliotekai. Visa pamoka skiriama tam, kad mažieji skaitytojai susipažintų ne tik su patalpa, pirmokams skirtomis knygomis,  bet ir išmoktų teisingai skolintis knygą, pagarbiai elgtųsi ją paėmę. Vaikai labai noriai samprotauja apie tai, kodėl bibliotekoje negalima garsiai kalbėtis, kodėl paėmus knygeles paskaityti reikia padėti į tą pačią vietą. Pirmokams labai patiko mokyklos bibliotekoje, todėl pažadėjo pirmadieniais, kai tik bus laisvi, čia atbėgti per  pertraukas.

Pirmoji pradinukų pažintis su Gedimino laiškais

Ar žinote:

Kokia kalba parašyti Gedimino laiškai?

 • Gedimino laiškai parašyti lotynų kalba.

Kaip Gedimino laiškai siejami su Vilniaus miesto gimtadieniu?

 • Antrajame Gedimino laiške, datuotame 1323 metų sausio 25 dieną, Vilniaus vardas paminimas pirmąjį kartą. Todėl ta diena laikoma miesto gimtadieniu.

Kam adresuoti Gedimino laiškai?

 • Laiškuose nekrikščioniškos Europos valstybės vadas Gediminas kreipiamasi į visą Vakarų krikščioniškąjį pasaulį. Vadinasi, laiškai skirti viso pasaulio krikščionims.

Kaip prisistato Gediminas Lietuvą pasauliui?

 • Gediminas vadina save karaliumi, o valstybę – karalyste. Taip pabrėžiamas krašto savarankiškumas.
 • Laiškuose užtikrinama, kad jis yra ne tik galingas, bet ir teisingas karalius. Tai dosnus, pakantus kitiems tikėjimams ir tautoms, taikus valdovas.
 • Gediminas turi valdovo tarybą, kuri padeda spręsti svarbiausius valstybės reikalus: įstatymų leidybą, užsienio politikos klausimus.
 • Laiškuose Gediminas kviečia į Lietuvą atvykti kitų šalių riterius, ginklanešius, amatininkus, žemdirbius, pirklius ir šiaip paprastus žmones, visiems pažadėdamas žinomas Rygos miestiečių teises,  religijos laisvę.
 • Valdovas įsipareigoja svetimšaliams „sugalvoti geriau“, duoti geresnius įstatymus, tobulesnę tvarką.
 • Laiškuose nuolat teigiamas Gedimino apsisprendimas kuo greičiau krikštytis. Deja, dėl to  valdovas sulaukia grasinimų „išstumti iš jo karalystės ir visiškai sunaikinti“, jei jis savo ketinimų neatsisakys. Grasinimai ateina iš Prūsijos kryžiuočių papirktų žemaičių ir stačiatikių rusų.
 • Nors Gediminas nepasikrikštijo, kad ir trumpam, pavyksta sudaryti taikos sutartį su Vakarų krikščionišku pasauliu, kuris pripažino nekrikščioniškos Lietuvos valstybę.

Kiek Lietuvos valdovo laiškų yra išlikusių?

 • Paprastai minimi 6 išlikę laiškai, bet yra žinomas ir septintas, rašytas vokiškai.

Parengta pagal Dariaus Kuolio straipsnį „Apie Gedimino laiškus“.

“Knygiukai“ ateina pas vaikus

Talentingiausi Lietuvos vaikų ir paauglių knygų kūrėjai susibūrė į projektą „Knygiukai į pagalbą vaikams“. Mažos apimties knygelėse, telpančiose vaiko delne, gimė trumpoji  literatūra, kuri labai patraukli mažajam skaitytojui. 37- iose iliustruotose istorijose – begalinė fantazija arba iš kūrėjų aplinkos, jų vaikystės atėję personažai. Kiekviena šeima gali nemokamai parsisiųsti minėtus knygiukus, o jei nori visą kolekciją profesionaliai atsispausdinti, tereikia kreiptis į „Vaikų žemės“ draugus.  Pakviesti šiais metais  į pirmąjį susitikimą  su Vytės Nemunėlio pradinės mokyklos biblioteka,  vaikai  buvo pamokyti, kaip patiems tapti knygiukų kūrėjais.  Be klijų, adatos, siūlų ar kitų medžiagų kiekvienas išsilankstė knygiuką ir buvo pakviestas kurti savąją istoriją, eilėraščius, prisiminimus, pateikti  įspūdžio akimirkas. Žinoma, jei panorėtų, ir iliustruoti tekstą. Iki rugsėjo pabaigos atsiradusios knygelės bus aptartos klasėse, o pačios įdomiausios – atneštos į biblioteką, kurioje vyks  originaliausių knygelių konkursas. Pačias vertingiausias nusiųsime projekto sumanytojams. Ką gali žinoti, gal nuo čia prasidės būsimo rašytojo ar iliustratoriaus kūrybinis kelias… Svarbiausia, kad kiekvienas vaikas pasijustų  kūrėjas ir nors žingsnelį priartėtų prie knygos skaitymo paslapčių.

Respublikinis skaitymo čempionatas

http://www.mesvaikystei.lt/?pg=114

To dar nebuvo: respublikinis skaitymo čempionatas

Tikslas – ne tik paskatinti vaikus skaityti, bet,  įtraukiant tėvus, mokytojus, kitus darbuotojus, parodyti, kad knyga ir suaugusiems teikia didelį džiaugsmą.

Ką reikia žinoti ?

 1. Čempionate dalyvauja 30 šalies pradinių ( tarp jų Vilniaus Vytės Nemunėlio)  mokyklų.
 2. Dalyviai – mokiniai, tėveliai, mokytojai, administracija, kiti įstaigos darbuotojai.
 3.  Lenktyniausime, kas daugiau perskaitys knygų  gegužės – rugpjūčio mėnesiais, o rezultatai bus skelbiami rugsėjo pradžioje.
 4. Daugiausiai puslapių perskaičiusi bendruomenė bus paskelbta nugalėtoja ir apdovanota. Taip pat prizus pelnys atskiros klasės bei asmenys.
 5. Kaip  fiksuoti perskaitytas knygas, informuosime po 2021 m. gegužės 7 dienos.
 6. Šiandien svarbu pasiryžti  visą vasarą mėgautis skaitymu…
 7. Skaitantis žmogus yra sveikesnis, laimingesnis,  įgyja daugiau patirties, išgyvenimų, vadinasi, daug geriau gyvena…

Čempionato koordinatorė mokykloje

Bibliotekininkė Violeta

Skaitymo čempionato startas

Tris mėnesius truksiančio skaitymo maratono organizatoriai – Vaiko psichologijos centras – teigia, kad tai pats tiesiausias kelias į išsilavinimą, kuris  padeda įveikti sunkumus ir daugiau pasiekti gyvenime. O kur dar didžiulis skaitymo malonumas… Visą smulkesnę informaciją apie čempionatą turi klasių mokytojai arba galite rasti savarankiškai psl. www.MesVaikystei.lt  Ten yra ir perskaitytų knygų registracijos nuoroda, taip pat nemažai straipsnių apie gyvenimą su vaikais. Jei kiltų klausimų, rašykite el. p.  info@MesVaikystei.lt  Džiugu, kad į skaitymo maratoną jungiasi vis daugiau Vytės Nemunėlio mokyklos  narių. Parodykime, kad  mūsų mokinių akademiniai rodikliai yra puikūs dar ir todėl, kad esame skaitanti bendruomenė.

Bibliotekininkė Violeta

Pagaliau  Vytės Nemunėlio  mokyklos biblioteka sulaukė savo skaitytojų. Vaikai , pasiilgę taip pamėgtos mokykloje vietos,  atskubėjo pasižiūrėti, kas  pasikeitė bibliotekoje, kokių naujų knygų  atsirado, kokie  projektai  bus siūlomi šiems mokslo metams.  Pirmokai buvo supažindinti su bibliotekos ir skaityklos  tvarka, pristatytos knygelės skaitantiems ar  besiruošiantiems  išmokti skaityti. Antrokai  ne tik papildė rekomenduojamų knygų sąrašą, aptarė nurodytas knygeles, žiūrėjo lėlių teatro spektaklio “Kiškių sukilimas” ištraukas, bet kai kurių  klasių mokiniai   patys pristatė vasarą skaitytas knygeles bendraamžiams, mokytojai ir bibliotekininkei. Trečiokai, ketvirtokai  vartė ir susipažino su  naujai įsigytomis Žinių, Gamtos  enciklopedijomis, 1000 įžymybių žinynais, 1000 įdomiausių vaikų klausimų bei atsakymų  knygomis bei daugeliu kitų, per vasarą papildžiusių bibliotekos fondą.  Mokiniams bei mokytojoms buvo pasiūlyta naujų  strategijų ir užduočių, kurios perskaičius knygą  ugdytų mokymosi mokytis kompetenciją  bei savarankišką mąstymą.  

” Skaityti – reiškia geriau gyventi”.

Bibliotekos darbo laikas

Savaitės dienaPirmadienisAntradienisTrečiadienisKetvirtadienis
Laikas7.00 –15.307.00 –15.307.00 –15.307.00 –15.30

Bibliotekos darbo planas

Bibliotekos informacija 1- 2 klasėms

Bibliotekos informacija 3- 4 klasėms

Rekomenduojamų knygų sąrašas 1-2 klasei

Rekomenduojamų knygų sąrašas 3 klasei 1 dalis

Rekomenduojamų knygų sąrašas 3 klasei 2 dalis

Rekomenduojamų knygų sąrašas 4 klasei

BIBLIOTEKOS NAUJIENOS

Kultūringo elgesio ir atjautos pamokos mokyklos bibliotekoje

Mo muziejaus dovanos mokyklos bibliotekai

Mokytoju knygu paroda