Vilniaus Vytės Nemunėlio pradinės mokyklos bibliotekos laikinas skaitytojų aptarnavimo grafikas 2021/2022 m. m.

Po Pirmadienis Antradienis Trečiadienis Ketvirtadienis
1 pam. 1b klasė 2b klasė 3b klasė 4b klasė
2 pam. ———- 2a klasė 3b klasė 4b klasė
3 pam. 1d klasė 2d klasė 3a klasė 4a klasė
4 pam. 1a klasė ———- 3d  klasė 4c klasė
5 pam. 1c klasė 2c klasė 3c klasė ———–
6 pam.       4d klasė

PASTABA: toks  grafikas sudarytas vengiant skirtingų klasių susibūrimo. Pamokų metu bibliotekos patalpos yra dezinfekuojamos ir vėdinamos.

 

“Knygiukai“ ateina pas vaikus

Talentingiausi Lietuvos vaikų ir paauglių knygų kūrėjai susibūrė į projektą „Knygiukai į pagalbą vaikams“. Mažos apimties knygelėse, telpančiose vaiko delne, gimė trumpoji  literatūra, kuri labai patraukli mažajam skaitytojui. 37- iose iliustruotose istorijose – begalinė fantazija arba iš kūrėjų aplinkos, jų vaikystės atėję personažai. Kiekviena šeima gali nemokamai parsisiųsti minėtus knygiukus, o jei nori visą kolekciją profesionaliai atsispausdinti, tereikia kreiptis į „Vaikų žemės“ draugus.  Pakviesti šiais metais  į pirmąjį susitikimą  su Vytės Nemunėlio pradinės mokyklos biblioteka,  vaikai  buvo pamokyti, kaip patiems tapti knygiukų kūrėjais.  Be klijų, adatos, siūlų ar kitų medžiagų kiekvienas išsilankstė knygiuką ir buvo pakviestas kurti savąją istoriją, eilėraščius, prisiminimus, pateikti  įspūdžio akimirkas. Žinoma, jei panorėtų, ir iliustruoti tekstą. Iki rugsėjo pabaigos atsiradusios knygelės bus aptartos klasėse, o pačios įdomiausios – atneštos į biblioteką, kurioje vyks  originaliausių knygelių konkursas. Pačias vertingiausias nusiųsime projekto sumanytojams. Ką gali žinoti, gal nuo čia prasidės būsimo rašytojo ar iliustratoriaus kūrybinis kelias… Svarbiausia, kad kiekvienas vaikas pasijustų  kūrėjas ir nors žingsnelį priartėtų prie knygos skaitymo paslapčių.

 

Respublikinis skaitymo čempionatas

http://www.mesvaikystei.lt/?pg=114

To dar nebuvo: respublikinis skaitymo čempionatas

Tikslas – ne tik paskatinti vaikus skaityti, bet,  įtraukiant tėvus, mokytojus, kitus darbuotojus, parodyti, kad knyga ir suaugusiems teikia didelį džiaugsmą.

Ką reikia žinoti ?

  1. Čempionate dalyvauja 30 šalies pradinių ( tarp jų Vilniaus Vytės Nemunėlio)  mokyklų.
  2. Dalyviai – mokiniai, tėveliai, mokytojai, administracija, kiti įstaigos darbuotojai.
  3.  Lenktyniausime, kas daugiau perskaitys knygų  gegužės – rugpjūčio mėnesiais, o rezultatai bus skelbiami rugsėjo pradžioje.
  4. Daugiausiai puslapių perskaičiusi bendruomenė bus paskelbta nugalėtoja ir apdovanota. Taip pat prizus pelnys atskiros klasės bei asmenys.
  5. Kaip  fiksuoti perskaitytas knygas, informuosime po 2021 m. gegužės 7 dienos.
  6. Šiandien svarbu pasiryžti  visą vasarą mėgautis skaitymu…
  7. Skaitantis žmogus yra sveikesnis, laimingesnis,  įgyja daugiau patirties, išgyvenimų, vadinasi, daug geriau gyvena…

Čempionato koordinatorė mokykloje

Bibliotekininkė Violeta

Skaitymo čempionato startas

Tris mėnesius truksiančio skaitymo maratono organizatoriai – Vaiko psichologijos centras – teigia, kad tai pats tiesiausias kelias į išsilavinimą, kuris  padeda įveikti sunkumus ir daugiau pasiekti gyvenime. O kur dar didžiulis skaitymo malonumas… Visą smulkesnę informaciją apie čempionatą turi klasių mokytojai arba galite rasti savarankiškai psl. www.MesVaikystei.lt  Ten yra ir perskaitytų knygų registracijos nuoroda, taip pat nemažai straipsnių apie gyvenimą su vaikais. Jei kiltų klausimų, rašykite el. p.  info@MesVaikystei.lt  Džiugu, kad į skaitymo maratoną jungiasi vis daugiau Vytės Nemunėlio mokyklos  narių. Parodykime, kad  mūsų mokinių akademiniai rodikliai yra puikūs dar ir todėl, kad esame skaitanti bendruomenė.

Bibliotekininkė Violeta

 

Pagaliau  Vytės Nemunėlio  mokyklos biblioteka sulaukė savo skaitytojų. Vaikai , pasiilgę taip pamėgtos mokykloje vietos,  atskubėjo pasižiūrėti, kas  pasikeitė bibliotekoje, kokių naujų knygų  atsirado, kokie  projektai  bus siūlomi šiems mokslo metams.  Pirmokai buvo supažindinti su bibliotekos ir skaityklos  tvarka, pristatytos knygelės skaitantiems ar  besiruošiantiems  išmokti skaityti. Antrokai  ne tik papildė rekomenduojamų knygų sąrašą, aptarė nurodytas knygeles, žiūrėjo lėlių teatro spektaklio “Kiškių sukilimas” ištraukas, bet kai kurių  klasių mokiniai   patys pristatė vasarą skaitytas knygeles bendraamžiams, mokytojai ir bibliotekininkei. Trečiokai, ketvirtokai  vartė ir susipažino su  naujai įsigytomis Žinių, Gamtos  enciklopedijomis, 1000 įžymybių žinynais, 1000 įdomiausių vaikų klausimų bei atsakymų  knygomis bei daugeliu kitų, per vasarą papildžiusių bibliotekos fondą.  Mokiniams bei mokytojoms buvo pasiūlyta naujų  strategijų ir užduočių, kurios perskaičius knygą  ugdytų mokymosi mokytis kompetenciją  bei savarankišką mąstymą.  

 

“ Skaityti – reiškia geriau gyventi“.

Bibliotekos darbo laikas

Savaitės diena Pirmadienis Antradienis Trečiadienis Ketvirtadienis
Laikas 7.00 –15.00 7.00 –15.00 7.00 –15.00 7.00 –15.00

Bibliotekos darbo planas

Bibliotekos informacija 1- 2 klasėms

Bibliotekos informacija 3- 4 klasėms

Rekomenduojamų knygų sąrašas 1-2 klasei

Rekomenduojamų knygų sąrašas 3 klasei 1 dalis

Rekomenduojamų knygų sąrašas 3 klasei 2 dalis

Rekomenduojamų knygų sąrašas 4 klasei

 

BIBLIOTEKOS NAUJIENOS

Kultūringo elgesio ir atjautos pamokos mokyklos bibliotekoje

Mo muziejaus dovanos mokyklos bibliotekai

Mokytoju knygu paroda