Įkurtuvės naujose patalpose – M.Daukšos g. 7

Džiaugiamės erdvia mokykla ir jaukiomis klasėmis!

Muzikinio teatro būrelio vaidinimai

2017 m.m. pabaigoje mokyklos bendruomenę džiugino mokyklos muzikinio teatro būrelio sukurti spektakliai. Ši veikla subūrė įvairių klasių skirtingo amžiaus mokinius, kurie turėjo galimybę kartu kurti, muzikuoti, vaidinti, bendrauti. Vaidinimams pasirinkome dvi Vilniaus legendas, viena jų - „Barbora Radvilaitė“, kurią pastatė 2 - 4 klasių mokiniai. Legendos siužetas persipynęs su istoriniais faktais, to laikmečio muzika, papročiais, aktualijomis. Todėl vaikai per meninę raišką turėjo galimybę prisiliesti prie Lietuvos istorijos, įsikūnyti į Lietuvos valdovų Žygimanto Augusto, Bonos Sforcos, Barboros Radvilaitės, didikų Radvilų ir kitų to laikotarpio ponų personažus. Pajusti jų charakterius, Renesanso laikotarpio didybę. Po spektaklio premjeros mokiniams buvo surengta edukacinė ekskursija į Katedros požemius, kuriuose jie galėjo dar kartą išgirsti nepaprastą Barboros Radvilaitės ir Žygimanto Augusto meilės istoriją. Antroji legenda „Siaubūnas“ - tai legenda apie Vilniuje esančios Bokšto gatvės istoriją. Ją pasirinkome vaidinti su pirmų klasių mokiniais, čia persikėlėme į pagoniškąją Lietuvą, kurioje senovės lietuviai garbino daugybę dievų.

Šeima, mokykla – JĖGA!

Mokykloje mokiniai mokosi… Mokykloje mokytojai moko… Mokiniai ir mokytojai mokykloje praleidžia didžiąją dienos dalį. O mokyklos veikloje aktyviai dalyvaujantys tėvai gali pagerinti mokyklos mikroklimatą, su savo vaiko klase susipažinti „iš vidaus“. Visiems naudinga kartu piešti, megzti, rišti sodus, mokytis kalbėti arabiškai, prancūziškai, žiūrėti filmukus ir klausytis pasakojimų apie tolimus kraštus, sportuoti, malonu organizuoti šventę ir dalyvauti joje… Šeima, mokykla – JĖGA!

Koncertai seneliams

Mokiniai, kuriuos šokių moko mokytoja Jūratė Krupienė, kasmet savo šokius, dainas dovanoja seneliams. 2016 - 2017 m.m. šokėjai koncertavo "Senavitos" ir "Antavilių" senelių namų, Tremtinių namų", "Gemmos" reabilitacijos centro gyventojams.

Šokių fiesta 2017

2017 m. gegužės 24 d. mokykloje vyko "Šokių fiesta", kurioje šoko visi mokyklos mokiniai! Ei, šokėjau, sukis vėjuj, muzikos ir džiaugsmo sūkury!

Tyrinėjimų ir eksperimentų savaitė

Balandžio 18 – 21 d. vyko Tyrinėjimų ir ekperimentų savaitė. Jos tikslas – skatinti mokinius tyrinėti, eksperimentuoti, bandyti, stebėti ir atrasti daug naujų bei netikėtų dalykų. Vaikai atliko paprastus ir smagius bandymus: ,,Ugnis po vandeniu”, „3... 2... 1... kyla!“, „Oro balionas“, „Ugnikalnis“, augino pipirnes, žirnius, pupeles ir pupas. Ėjo į Vytauto Kasiulio dailės muziejų: gamino dažų temperą iš kiaušinių trynių ir spalvų pigmento bei tapė. Visą savaitę mokiniai turėjo galimybę ne tik išmokti, kaip pasidaryti įvairiausių įdomybių, bet ir sužinojo, kodėl ir kaip tai vyksta.

Protų mūšis "Sveikuoliukai - Sveikatukai"

2017 m. gegužės 29-tą dieną mokykloje vyko Protų mūšis „Sveikuoliukai - Sveikatukai". Renginį organizavo visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Aida Zalieskienė. Žinių turnyre iš viso dalyvavo 24 trečiokai ir ketvirtokai. Komandos uoliai tarėsi tarpusavyje atsakydamos į protų mūšio klausimus. Paskutinėje užduotyje reikėjo atpažinti Lietuvoje augančių sėklų, grūdų ir grūdinių kultūrų pavyzdžius (linų sėmenų, kmynų, avižų, perlinių kruopų, pupelių ir žirnių). Šioje užduotyje dalyviai pasitelkė ne tik regėjimo, bet ir uoslės bei skonio jusles. Protų mūšio „Sveikuoliukai-Sveikatukai“ turnyre 1-mąją vietą laimėjo 3A klasės komanda „Obuolių sultys“, surinkusi 8 balus. 2 vietos nugalėtojai - 4A „Obuoliukai“ -7 balai. 3 vieta atiteko 4C klasės komandai „Sveikuolės“- 6 balai. Visi viktorinos dalyviai buvo apdovanoti Vilniaus visuomenės sveikatos biuro įsteigtais prizais - „Geriausio draugo užrašų knygelėmis“. Prizinių vietų laimėtojai taip pat buvo apdovanoti žaidimais, knygomis, sąsiuviniais ir pieštukais.

Lankstinukų konkursas „DRAUGAUKIME: PATYČIOMS – NE!”

Dėkojame visoms šeimoms, dalyvavusioms lankstinukų konkurse „DRAUGAUKIME: PATYČIOMS – NE!” ir sveikiname nugalėtojus: 1b klasės mokinę Ievą Jusytę ir jos šeimą, 1b klasės mokinę Giedrą Gedmintaitę ir jos šeimą, 1c klasės mokinę Nidą Kisieliūtę ir jos šeimą, 2b klasės mokinę Elžbietą Launikonytę ir jos šeimą, 4c klasės mokinę Viktoriją Staselovič ir jos šeimą.

Svečiuose rašytojas K.Kasparavičius

     1B klasėje svečiavosi rašytojas ir dailininkas K.Kasparavičius. Pamokos metu jis supažindino vaikus su savo kūryba ir kartu su jais piešė knygos herojus.

Amatų mėnuo

     Norint pažinti savo tautą ir kraštą, būtina pažinti papročius, amatus ir verslus, darbo įrankius. Visą kovo – amatų – mėnesį mokiniai išbandė daugybę amatų.
     Keramika – viena iš seniausių dailės rūšių. 1c klasės mokiniai lipdė Velykinius avinėlius.
     Tradicija marginti Velykinius margučius vašku žinoma jau XVI amžiuje. Šį amatą išbandė 1b, 2a ir 3b klasės mokiniai, o 2b klasės mokiniai su tautodailininke mokėsi rišti verbas.
     3a, 4a ir 4c klasės mokiniai ir jų mokytojos mokėsi ebru – dažų liejimo ant vandens technikos. Dar vadinamas „plaukiojantis rašalas“ kildinimas iš Kinijos ir Japonijos.
     Su stiklo juvelyrės pagalba 2c klasės mokiniai pasigamino vienetinius papuošalus, suvenyrus ir magnetukus iš stiklo. 3b klasė mokiniai pynė šiaudinius sodus ir mezgė rankomis!
     Edukacinės veiklos vyko ne tik mokykloje. 1? klasės mokiniai vaikščiojo po Vilniaus senamiestį ir sužinojo, ką senamiesčio gatvės pasakoja apie seniuosius amatus. Radvilų rūmų muziejuje 3a klasė kūrė Velykines atvirutes, 4b – tapė ant porceliano lėkštučių. Japonijos ambasadoje 2b klasės mokiniai susipažino su origami menu ir lankstė gervę, kuri gali išpildyti norus.
     Taigi, amatą mokėdamas niekur nepražūsi.

Koncertas Menų spaustuvėje Šv.Patriko dienai paminėti

     2017 m. kovo 16 d. Menų spaustuvėje Airijos ambasada organizavo Šv.Patriko dienai paminėti skirtą šventę. Susirinkusiems svečiams ir Lietuvoje reziduojantiems įvairių šalių ambasadoriams airišką šokį pašoko Vytės Nemunėlio pradinės mokyklos trečiokės.
     Šokių žingsnelius išmokė šokių mokytoja Jūratė Krupienė, o paskutinius akcentus pasirodymui sudėjo iš Airijos atvykęs profesionalus šokėjas Tommy Stenson.

Kovo 11-osios šventė

     2017 m. kovo 10 d. Salomėjos Nėries gimnazijos aktų salėje vyko koncertas, skirtas Lietuvos nepriklausomybės dienai paminėti.
     Į koncertą susirinko daug tėvelių, senelių ir visi Vytės Nemunėlio pradinės mokyklos mokiniai, mokytojai, bei kiti darbuotojai. Be visiems gerai žinomų dainų, kurias atliko mokyklos choras, o pritarė visa salė, ir šokių, koncerto metu taip pat skambėjo mokinių bei jų tėvelių atliekami kūriniai fortepionu, smuiku, fleita ir kitais instrumentais.

Rašom 2017

     Mokyklos direktorė Rosita Čiūrienė, mokytojos Jurgita ir Dalia antrus metus iš eilės pakvietėme mokyklos bendruomenę dalyvauti Nacionaliniame Vinco Kudirkos dailyraščio konkurse ,,Rašom 2017". Rašė daug mokyklos bendruomenės narių: mokytojos, tėveliai ir mokiniai. Iš viso buvo parašyti 108 darbai, į konkursą atrinkti 32 darbai.
     Finale, kuris vyko 2017 m kovo 1 d. Lietuvos mokslų akademijoje, mokyklą atstovavo 3 klasės mokinė Onutė Repečkaitė ir 2 klasės mokinio mama Jurga Minčinauskiemė. Vertinimo komisijoje dirbo mūsų mokyklos mokytoja Jurgita Taustikienė.

Svečiuose Kauno Bernardo Brazdžionio mokyklos mokytojai

     2016 m. vasario 14 d. Vytės Nemunėlio pradinės mokyklos kvietimu lankėsi grupė Kauno Bernardo Brazdžionio mokyklos mokytojų.
     Kartu su svečiais dalinomės darbo patirtimi, dainavome, parodėme klases, pristatėme kasmet mokykloje vykstantį projektą, "Mandagumo mėnuo". Taip pat kartu aplankėme parodą "Prijaukinta gamta. XVIII–XXI a." iš mados istoriko Aleksandro Vasiljevo kolekcijos Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje.

Dovanos VšĮ "SOS gyvūnai"

     Kaip ir kiekvienas iš mūsų, gyvūnai nori skanesnio ėdalo, naujo žaislo ar minkštesnio guolio. Deja, patys jų nusipirkti negali. Mūsų mokyklos projektas "Tu ne vienas pasaulyje esi" kvietė vaikus pasidalinti gerumu su keturkojais našlaičiais.
     Lapkričio 29 d. į mokyklą atvykusi VšĮ "SOS gyvūnai" savanorė Anželika pasakojo apie vienos didžiausių Lietuvoje gyvūnų globos organizacijų veiklą, gyvūnų priežiūrą, gydymą, supažindino su kartu atvykusiais 5 šuneliais. O vaikai, atsisveikindami po susitikimo, įteikė Anželikai kalną dovanų - maisto, pledų, antkaklių ir žaislių!

"Kelionė per epochas"

     Yra sakoma, kad muzika gali išgelbėti pasaulį ir padaryti jį šiek tiek geresniu... Muzika – tai sielos kalba. Tai gerumo ir grožio sėkla.
     Visi Vytės Nemunėlio pradinės mokyklos mokiniai ir mokytojos Lietuvos Nacionalinėje filharmonijoje klausėsi edukacinės programos "Kelionė per epochas". Orkestro atliekama muzika pakelė nuotaiką. O ją nuoširdžiai klausę tapo truputėlį dvasingesniais, šiek tiek geresniais, jautresniais, pažino muzikos pasaulį, sužinojo istoriją.
     Lietuvos kamerinis orkestras, kuriam dirigavo Modestas Barkauskas, atliko šiuos kūrinius:
G.F.Handel op. "Xerxes" uvertiūra ir polifonija Fuga /pagal Lady Gaga temą
W.A.Mozart simfonija nr.15 IVd. Finalas ir J.Haydn – “Vaikiška simfonija”
P.Čaikovsky Andante cantabile (solo violončelė Rokas.Vaitkevičius) ir J.Strauss Pizzicato polka
J.Tamulionis "Toccata Diavolesca"
W.A.Mozart "Mažoji nakties serenada" Id.
A.Chačaturian – “Šokis su kardais” 3'30

Koncertą vedė muzikologė Jurgita Skiotytė-Norvaišienė

Lapkričio 16 - oji – Tarptautinė tolerancijos diena

Daugelis demokratinių valstybių lapkričio 16-ąją mini nuo 1995 m., kai UNESCO šią dieną paskelbė Tarptautine tolerancijos diena. Vytės Nemunėlio pradinė mokykla taip pat prisijungė prie inicijuojamo Tarptautinės tolerancijos dienos paminėjimo.
Šių metų Tolerancijos dienos simbolis - PAUKŠTIS. Mokiniai per dailės pamokas gamino baltus paukščius ir apniukusią lapkričio 16 dieną juos dovanojo aplinkinėse gatvėse sutiktiems praeiviams, įstaigų, kavinių, parduotuvių darbuotojams, policijos pareigūnams, mažiems vaikams ir garbingiems senjorams. Skubantiems ir ramiai kavą gurkšnojantiems. VISIEMS! Visi dėkojo, šypsojosi. Mokiniai džiaugėsi, kad galėjo pasidalinti gerumu, nuoširdumu, puikia nuotaika.

Projektas „Atbėga pas vaikus knyga“

Daugybei žmonių knygos reikalingos kaip duona ir druska. Ir taip bus, kad ir kiek išrastume įmantrių kasečių, televizorių ar kitų pakaitalų. A. Lindgren
Projekto "Atbėga pas vaikus knyga" tikslas – sudominti pradinukus skaitymu. Spalio mėnesį lankėmės mokyklos, Lietuvos aklųjų ir kt. bibliotekose, Vilniaus rotušėje apžiūrėjome lenkų paveikslėlių knygų parodą „Look! Polish Picturebook!“, mokėmės naudotis knyga ir ją pamėgti, pasakojome draugams apie įdomiausias perskaitytas knygas ir jas iliustravome. Projekte dalyvavo ir mokinių tėvai - kūrė šeimos pasakas, pristatė perskaitytas knygas.
Knygų pasaulis be galo erdvus...

Projektas „Atverk paguodos skrynelę“

2016 m. spalio mėnesį mokykloje vyko Vilniaus Visuomenės sveikatos biuro inicijuotas projektas ,,Atverk paguodos skrynelę”, skirtas 4-tų klasių mokiniams.
Projektas vyksta jau trečius metus ir yra skirtas padėti 10-11 m. amžiaus vaikams stiprinti psichinę sveikatą, kartu paminint Pasaulinę Psichikos sveikatos dieną spalio 10-tąją.
Paskaitas 4-tų klasių moksleiviams vedė mokyklos Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Aida Zalieskienė. Jų metu vaikai mokėsi atpažinti ir įvardinti savo išgyvenimus, emocijas, saugoti ir rūpintis savo dvasine sveikata. Įdomiausia ir labiausiai moksleivių laukiama šio projekto dalis yra kartoninių dėžučių dekoravimas dailės pamokų metu. Šiose skrynelėse vaikai galės laikyti savo širdžiai mielus daiktus, mokydamiesi atrasti šių nedidelių smulkmenų emocinę svarbą ir reikšmę.
Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė
Aida Zalieskienė

Lapų grėbimo šventė

2016 m. spalio 18 d. mokykloje vyko Lapų grėbimo šventė. Darbiniais drabužiais apsirengę ir darbo įrankiais ,,apsiginklavę“ talkininkai tvarkė mokyklos aplinką. Šventėje dalyvavo ir rezultatais džiaugėsi visi mokyklos mokiniai, mokytojos ir darbuotojai!

Pasaulinė košės diena

Spalio 10 diena - pasaulinė košės diena, kuri įmonės Malsena ir švietimo įstaigų iniciatyva minima ir Lietuvoje. Šiais metais mokykloje sveika ir kokybiška avižine koše vaišinosi 11-os pradinių klasių mokiniai ir mokytojai!

Solidarumo bėgimas

Vilniaus Vytės Nemunėlio pradinės mokyklos bendruomenė 2-a kartą dalyvavo ,,Solidarumo bėgime“. Pažadėjome sau ir draugams būti geresniais, tolerantiškesniais.
Patyčioms – NE!
Nubėgome daugiau kaip 300 km – maždaug tiek, kiek nuo Vilniaus iki Klaipėdos. Pasidalinome gerumu, o surinktos lėšos – 216 eurų – bus skirtos Lietuvos ir Zambijos vaikams.
Ačiū dalyvavusiems!
Ačiū rėmėjams!

Rugsėjo 1-osios šventė 2016

Ruduo – spalvų aruodas.
– Rugsėjo pirma! – šaukia.
Vaikų džiaugsmingą juoką
Tuoj ves į klasę jaukią.
Varpeliai din dilindi!
Vėl sukvietė į būrį!
Vaikų akelės spindi –
Kiek žavesio jos turi.