Pradžia / Mokyklos naujienos / Naujienos 2022 – 2023 m. m. / Kultūros paso renginiai – apie Vilnių

Kultūros paso renginiai – apie Vilnių

Mokslo metus Vilniaus Vytės Nemunėlio pradinės mokyklos mokiniai dalyvavo dviejuose edukaciniuose renginiuose. Ir kokie jie galėtų būti Vilniaus jubiliejinių metų proga? Žinoma, kad apie miesto istoriją bei jame gyvenusius, gyvenančius ir ateityje gyvensiančius žmones.

VŠĮ Liaudies instrumentų studijos edukacinės pamokos – koncerto „Daugiatautė Lietuva“ tikslas – pateikti tautinių mažumų atsiradimo Lietuvoje, o taip pat ir Vilniuje, istoriją bei ugdyti pagarbą ir toleranciją kitatautiškumui, atskleisti kultūrinius panašumus ir skirtumus. Linksmas muzikinis pasakojimas buvo papildytas užduotimis, t. y. mįslėmis, muzikinėmis spėlionėmis, vaidyba, žaidimais ir kt. Visą pamoką netilo liaudies muzikos instrumentų garsai. Neabejojama, kad jaunieji žiūrovai įgytomis žiniomis pasidalins su tėvais ir šeimos nariais, o ateityje taps puikiais savo krašto tradicijų puoselėtojais.

Profesionalus teatras vaikams „Teatriukas“ pakvietė į edukacinį spektaklį „Žalia gyva“. Tai tarsi gyva istorijos pamoka, kviečianti mąstyti apie Lietuvos istoriją, jaustis jos kūrėjais, lavina kritinį mąstymą, kūrybiškumą. Aktoriai Dalia Mikoliūnaitė ir Žilvinas Ramanauskas pasakojo, kad kuriant spektaklio scenarijų remtasi literatūrine medžiaga, daugiausia G. Mareckaitės knyga „Šiapus ir anapus Vilniaus vartų“, gyvais prisiminimais. Spektaklio veikėjai – įvairių tautybių ir laikotarpių mažieji Vilniaus gyventojai. Jų istorijos – pačios įvairiausios: ir labai linksmos, ir liūdnos, ir sukrečiančios. Mokiniai išgirdo apie iš Vokietijos bėgiais keliaujančio ir tėvų ieškančio berniuko ir Aušros vartų palėpėje su ožkele gyvenančios mergaitės istorijas. Sužinojo žydų berniuko Romeno meilės nuotykius, susimąstė apie okupacijas ir tremtį…

Beje, spektaklis „Žalia gyva“ D. Tamulevičiūtės profesionalių teatrų festivalyje pripažintas geriausiu 2016 m. spektakliu vaikams.

Edukaciniai renginiai finansuoti Kultūros paso lėšomis.

Skaitykite taip pat

Tolerancijos diena

Lapkričio 13 – 17 d., mokykloje buvo organizuojama tolerancijos savaitė. Šių metų tolerancijos dienos tema …