Kaip gimsta istorijos, pasakos, knygos – ketvirtųjų klasių mokiniai sužinojo iš susitikimų su pamėgtu rašytoju Vytautu V.Landsbergiu gruodžio 3- 4 dienomis. Netikėčiausia vaikams buvo tai, kad rašytojas pakvietė juos pačius sukurti istoriją, tapti jos personažais, įsikūnyti į vieną ar kitą veikėją. Kūrybinių užsiėmimų metu mokiniai sužinojo,  kad pirmiausiai reikia turėti aktualią idėją, tada sugalvoti veikėjus, situaciją, sukurti bėdą ir ją didinti – „auginti“. Žinoma, istorija ar pasaka turi pamokyti – tokia literatūrinio kūrinio prasmė. 

Visos klasės buvo labai kūrybingos, aktyviai dalyvavo. Nors rinkosi skirtingus personažus, visiems rūpėjo patyčių, atjautos temos. Smagu buvo kartu kurti, dainuoti, juokauti. Pačius aktyviausius mokinius rašytojas dosniai apdovanojo savo dainų įrašais, mielai pasirašinėjo kiekvienam norinčiam. Beje, rašytojas atvyko su Kalėdinėmis dovanomis, skirtomis mokyklos bibliotekai. Jis padovanojo leidyklos „Dominicus Lituanus“ kelias dešimtis puikiausių savo ir kitų autorių knygų vaikams. 

Šis jaukus ir šiltas susitikimas buvo  graži bei prasminga preliudija į Advento pradžią.

Skaitykite taip pat

Mieli tėveliai ir globėjai

Kviečiame susipažinti su epidemiologų atsakymais į dažniausiai iškylančius klausimus dėl COVID- 19 ligos atvejų patvirtinimo …