Lietuva, su gimtadieniu!

Vasario 14 – ąją dieną Vytės Nemunėlio pradinės mokyklos trečių ir ketvirtų klasių mokiniai rinkosi renginių salėje. Renginio vedėjai pašmaikštavo, kad šią dieną ne vieną meilės širdelę mokiniai gavę, bet jie susirinko ne šv. Valentino dienos, o Lietuvos 106 – ojo gimtadienio švęsti. Renginio pradžioje mokiniai, mokytojos ir renginio svečiai iškilmingai sugiedojo Lietuvos Respublikos himną.

Vasario 16 – oji diena simbolizuoja Lietuvos vienybę ir laisvę. Nepriklausomos Lietuvos vaikai neįsivaizduoja savęs gyvenant priespaudoje – be laisvės reikšti savo nuomonę, be laisvės keliauti arba tiesiog be galimybių rinktis! Renginio vedėjai pasiteiravo renginio dalyvių, ką mokiniai gali padaryti šiandien – vardan tos Lietuvos? Nuspręsta parodyti savo išmintį ir pademonstruoti žinias apie Lietuvą, išreikšti pagarbą savo šalies simboliams, istorijai ir vieni kitiems bei pasidžiaugti prasmingai praleistu laiku drauge…

Intriguojančios ir smalsumą žadinančios užduotys, bendravimo ir bendradarbiavimo kompetencijas ugdančios veiklos, kūrybiškumą lavinantys žaidimai – viskas sutilpo šventiniame renginyje. Jo pabaigoje mokinių išlankstyti trispalviai lėktuvėliai simbolizavo kiekvieno mūsų ir visos Lietuvos veržlumą bei judėjimą į priekį.

Pirmokai ir antrokai šventinę dieną dalyvavo Vytės Nemunėlio pradinės mokyklos tradicinėje Žiniuko olimpiadoje. Klausimai apie Vilnių ir Lietuvą, įdomūs faktai apie gamtą, galvosūkiai… Kiekvienas mokinys pagal savo gebėjimus galėjo pasirinkti užduočių atlikimo tempą ir pademonstruoti tai, ką moka geriausiai. Visi Žiniuko olimpiados dalyviai apdovanoti padėkomis ir diplomais.

3c ir 4c klasės mokiniai su mokytojomis dalyvavo Lietuvos Vyriausybės rūmuose organizuotoje VDU Švietimo akademijos kanclerio pavaduotojo, istoriko dr. Mindaugo Nefo specialiai parengtoje pamokoje apie Vasario 16 – ąją. „Valstybę kūrė daugybė žmonių: moterų, vyrų ir netgi vaikų – kiekvienas turėjo įdėti savo indėlį. Jeigu nebūtų žmonių, nebūtų valstybės. Valstybė yra mūsų visų namai,“ – kalbėjo istorikas dr. Mindaugas Nefas. Kiti mokykos mokiniai šią pamoką stebėjo tiesiogiai YouTube kanale. Po pamokos mokiniai dalyvavo VU studentų organizuotose STEAM dirbtuvėse: vieni kūrė Vasario 16 – ajai skirtus atvirukus, kiti – susipažino su holografijos principais.

Teužlieja širdis šiluma,

Nuo minties, kad išliks ir laimingai klestės,

Per amžius gyvuos Lietuva.

Skaitykite taip pat

Dėmesio! Gerb. Vytės Nemunėlio pradinės mokyklos mokinių tėveliai. 2024 m. birželio 20 d. aktų salėje nuo 13:00 iki 18:00 bus matuojamos uniformos.