Pradžia / Mokyklos naujienos / Naujienos 2023-2024 m. m. / Mokytojų diena mokykloje

Mokytojų diena mokykloje

Smagia nuotaika spalio 5 dieną mokyklos mokiniai ir mokytojai skubėjo į pamokas,- juk tokia diena metuose yra viena – Mokytojų diena. Tradiciškai susirinkę į Aktų salę, mokiniai surengė šventinį koncertą. Nustebino visos pirmosios klasės,  parengusios po atskirą sveikinimo šokį: teko stebėtis, kiek daug išmoko per tokį trumpą laiką. O ir  pirmokė  Teodora iš 1c klasės pakerėjo  Violetos Palčinskaitės  eilėraščiu „Konvalija“.

Šiuolaikinis rašytojas Paulo Coelho pažymi, kad mokytojo vaidmuo pasaulyje yra milžiniškas. Pabūti mokytojos vietoje pasiryžo ir tėveliai,  pravesdami šventės proga pamoką už mokytoją. 1a klasės Mykolo mama Agnė vedė etikos pamoką apie gerumą, kaip jį pelnyti, užsitarnauti.

1b klasėje vyko dailės pamoka, kurios tema – linoraižiniai, kurią vedė tėtis,  grafikas Tadas Gindrėnas. Iškiliaspaudės grafikos techniką išbandę pirmokai nekantriai laukė, koks vaizdas atsispaus nuo linoleumo raižinio ant balto popieriaus lapo. Visi džiaugėsi, kad bandymas pavyko, todėl buvo surengta vaikų darbų parodėlė. Brangią  dovaną vaikams paruošė ir pati mokytoja Daiva. Ji pasirūpino, kad būtų užfiksuotos pirmosios taisyklingai rašomos raidės ir šį prisiminimą padovanojo kiekvienam mokiniui asmeniškai. Ant nuotraukos – nuoširdus  palinkėjimas : „ Nors ir kreivai šiandien raidė nuslysta/ Tegu greičiau dailiu žodžiu pražysta“…

1c klasėje Motiejaus mamytė  Ilona vedė „Rudens matematiką“. Labai kūrybiškai, remdamasi rudeniška gamta, jos gėrybėmis, net šešėliais,  mokė vaikus skaičiuoti. Pamokai buvo pasiruošta puikiai, o kaip sekėsi išmokyti, paklausim mokytojos Jolantos.

1d klasėje Pasaulio pažinimo pamoką vedė Jono senelis Rolandas, kuris pasiūlė visiems mokiniams pavirsti mokytojais ir jį, kaip mokinį, visko klausinėti. Klausimų būta įvairių, net apie juodąją skylę, ar gali ji įtraukti žmones. Klausinėtojas Liudvikas nusiramino, kad į tą skylę tikrai nebus įtrauktas ir paaiškino, kodėl.

2a klasėje vyko net dvi „Pasaulio pažinimo“ pamokos, kurias vedė Jono mamytė apie laukinius gyvūnus, o Elžbietos mama pasakojo apie eskalatorius ir liftus, kaip saugiai jais naudotis, kaip  elgtis nenumatytais atvejais. Pamokoje mokiniams buvo sugalvotos įdomios ir naudingos užduotys, po kurių vaikai buvo apdovanoti.

Nors visiems tėveliams  buvo labai įdomu ir smagu pabūti  mokytojos vietoje, bet kiekvienas pajuto, kokį  sunkus darbą kasdien atlieka mokytojas.

Vyresniesiems mokiniams pamokos, žinoma, vyko rimtesnėmis temomis. Pvz., 4a klasės tėvelis, Lietuvos kariuomenės majoras Mindaugas Čekavičius,  dukros Deimantės bendramoksliams pasakojo apie Lietuvos kariuomenę, jos  pasirengimą ginti šalį su visa tauta ir sąjungininkais, dalyvavimą tarptautinėse operacijose bei  pagalbą savo šalies žmonėms nelaimės atveju. Majoras aiškino, kokiomis vertybėmis vadovaujasi Lietuvos kariuomenė. Mokiniai sužinojo, kokie yra kariuomenės laipsniai. Pamokos pabaigoje mokinių laukė netikėti siurprizai ir dovanėlės, susieti su Lietuvos kariuomene.

Šeimų  įsitraukimas į vaikų ugdymo procesą visada  kuria glaudžius ir prasmingus  tarpusavio santykius. Tokia tradicija nuo seniai gyvuoja  Vilniaus Vytės Nemunėlio pradinėje mokykloje, sutekdama džiaugsmo visai bendruomenei.

Skaitykite taip pat

Dailyraščio konkursas „Rašom 2024“

Raštas – vienas svarbiausių žmonijos atradimų. Būtent dėl to mus pasiekė kitų tautų praeities istorija. …