Vilniaus Vytės Nemunėlio pradinėje mokykloje sausio – kovo mėn. vyksta projektas ,,Dainuoju Lietuvą kaip džiaugsmą”. Mokyklos bendruomenė pagerbė Laisvės gynėjus, dalyvavo akcijoje ,,Atmintis gyva, nes liudija”. Vyko pamokos apie Lietuvos simbolius, mokiniai gaminosi tautines vėliavėles ir seges.

Viena iš projekto veiklų – 2C klasės mokinio Alekso tėčio buriuotojo Mariaus Plitninko pasakojimas mokiniams apie Tūkstantmečio odisėją aplink pasaulį. 2008 m. spalio mėn. jachta „Ambersail“ startavo Klaipėdoje. Ši kelionė buvo skirta Lietuvos vardo tūkstantmečio minėjimui.

Alekso tėtis, pats dalyvavęs viename iš 11 plaukimo etapų, pasakojo, kad laivas plaukė nesustodamas – dieną ir naktį, per audras ir esant ramiam vandenynui. Įgulos nariai pasiskirstę į grupes pasikeisdami jachtą plukdė po keturias valandas. Per devynis mėnesius nuplaukta 43 tūkst. jūrmylių, pasiekta 20 šalių 5 žemynuose, aplankyta beveik 30 pasaulio lietuvių bendruomenių. Geriausiems Lietuvos buriuotojams tai buvo didelis išbandymas.

Buriuotojas M. Plitninkas ne kartą mokiniams kartojo Tūkstanmečio odisėjos šūkį „Vienas vardas – Lietuva“ – tai viso pasaulio lietuvių vienybė, tai noras ir siekis padaryti ką nors gero ir kilnaus tėvynės labui. Taip pat ragino visus Valstybės arba Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną, t. y. liepos 6 d., iš visos širdies su draugais, kaimynais, giminėmis ir viso pasaulio lietuvių bendruomene giedoti Lietuvos valstybės himną.

Skaitykite taip pat

Mokslo ir žinių dienos šventė

Gerbiami tėveliai, informuojame, Mokslo ir žinių dienos šventė vyks rugsėjo 3 d. (pirmadienį) 11:00. Administracija