Pradžia / Mokyklos naujienos / Naujienos 2022 – 2023 m. m. / Tarptautinė tolerancijos diena

Tarptautinė tolerancijos diena

Lapkričio 16 d. yra minima Tarptautinė tolerancijos diena. O kas yra TOLERANCIJA? Toleruoti – ne atsisakyti savęs, savo idėjų, savo identiteto, savo nuomonės. Toleruoti – gerbti kitą, leisti jam kvėpuoti tuo pačiu oru, gyventi šalia ir netrukdyti, gebėti užeiti į svečius ir mėgautis duodamu, gebėti liesti, bet ne glamžyti, gebėti naudotis, bet nesugadinti. Eiti greta. Būti kartu. Mėgautis bendryste. Mokytis iš potyrių. Atrasti kažką nauja.  

Vytės Nemunėlio pradinėje mokykloje nuo lapkričio 14 d. iki 18 d. buvo organizuojama Tolerancijos savaitė. Šių metų tolerancijos dienos tema – Tolerancijos namas. Žmonės gyvena visuomenėje kaip daugiabutyje, kur kaimynai skirtingi, bet tai netrukdo žmonėms bendrauti, gyventi kaimynystėje. Ir jei kartais žmonių skirtingumas sukelia kai kuriems pyktį, reikia mokytis pakantumo kitokiems nuo mažens.

Tolerancijos savaitė buvo pilna įdomių diskusijų ir kitų veiklų. Mūsų mažieji 1-2 klasių mokiniai kūrė savo vertybių ir tolerancijos namą, mokėsi priimti savo individualumą, būti autentiškais ir žinoma priimti kitą. 3-4 klasių mokiniai gamino bei dailino bendrus klasės Tolerancijos namus, kurie buvo eksponuojami mokyklos fojė. Prieš pamokas kartojome mantrą „Šiandien aš esu labai geros nuotaikos ir dalinuosi ja su visais”, žiūrėjome filmuką apie ežiuką, šokome šokį „Matau tave“, kuris primena, kad visi esame skirtingi ir galime gerai sutarti, o šokis tikrai gali būti vienas iš draugystės būdų. Visas veiklas vainikavo mūsų viktorina „Tolerancija 2022“, kurioje dalyvavo 3-4 klasių mokiniai bei jų tėveliai.

Visi džiaugiamės gražiais, originaliais namais, prasmingais pokalbiais. Nuostabus draugiškas miestas!

Skaitykite taip pat

Tolerancijos diena

Lapkričio 13 – 17 d., mokykloje buvo organizuojama tolerancijos savaitė. Šių metų tolerancijos dienos tema …