Jau antrus metus iš eilės iškart po Velykų atostogų mokiniai ir mokytojos sako „TAIP“ – tyrinėjimams, atradimams, ieškojimams ir pažinimui. 2018 m. balandžio 9 – 17 dienomis mokykloje vyko tyrimų ir ekperimentų savaitė „Jaunasis tyrinėtojas“.
Balandžio 9 d. mokiniai stebėjo tiesioginę transliaciją iš Nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos. Saugaus eismo pamoką „Kai žinai, esi saugus“ vedė LR Susisiekimo ministras Rokas Masiulis.
Nepaprasti pojūčiai, unikalūs ir dar neregėti vaizdai mobilaus planetariumo sferiniame 360º šou! Sferiniame kino teatre mokiniai leidosi į keliones balionu, dirižabliu ir lėktuvu. Kartu su smalsia boružėle ir jonvabaliu tyrinėjo medžių paslaptis, o su pingvinu keliavo po Šiaurės ir Pietų ašigalius. Pakalbinti ketvirtokai buvo sužavėti netradiciniu kinu, sakė, kad „norėtų dar, dar ir dar“.
Kiekvienoje klasėje vyko tyrimai ir ekperimentai. Mokiniai stebėjo įvairių mus supančių daiktų sandarą, tyrinėjo. Pirmokai eksperimentavo su kiaušiniu. Įdėję į stiklainį kiaušinį ir įpylę acto po kelių valandų pastebėjo, kad kiaušinio lukštas tapo permatomas; taip pat jų klasėje „išsiveržė“ ugnikalnis. 2c klasė atliko bandymą su bulve. 3a klasė ekperimentavos su Skittles saldainiukais. Pastebėjo, kad saldainiukų „vaivorykštė“ gražu, bet įvairiomis spalvomis nudažytus saldainius sveika valgyti? 3с klasė ekperimentavo su įmagnetinta adata. Kai kurių klasių mokiniai patys savarankiškai ruošėsi ir demonstravo draugams įvairiausius bandymus. Kiekvienas galėjo save išbandyti.
Tyrimų ir eksperimentų savaitės pabaigoje – įspūdingas „Gamtukų“ gamtos pažinimo studijos renginys. Vienas projekto komandos dalyvių – mokslininkas Pijus pademonstravo mokiniams neįtikėtinus fizikos eksperimentus. Mokytojos Ilona ir Dalia skystu azotu sušaldytu bananu kalė vinį. 3D filmas apie gamtą ir jos tausojimą, garų geizeris, pagal muzikos ritmą šokanti ugnis, stiklinių rožių karai, šalti lyg ledukai burnoję traškantys sausainiukai… Ir dovanos – specialiai projektui parengtos knygelės apie negyvąją ir gyvąją gamtą. Net 1,5 val. trukusi pamoka neprailgo. O norintys dar kartą pažiūrėti eksperimentus ar sužinoti daugiau informacijos apie gamtą, gali „nukeliauti“ į internetinį puslapį – http://www.gamtukai.lt/
Galingai sakome „TAIP“ – tyrinėjimams, atradimams, ieškojimams ir pažinimui ir kitiems mokslo metams!