Kovo 19 – 25 dienomis devintą kartą Lietuvoje vyko „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ 2018“, kurią organizuoja paramos tarnyba „Vaikų linija“. Prie šios iniciatyvos prisijungė ir Vilniaus Vytės Nemunėlio pradinė mokykla, siekianti keisti savo bendruomenės nuostatas dėl patyčių bei mokytis tinkamai reaguoti į jas.

Pirmąją veiksmo savaitės dieną mokyklos koridorius papuošė šimtai susikibusių rankomis spalvingų žmogeliukų. Darbelis „Mūsų rankos skirtos ne patyčioms“ leido suprasti, kad svarbu ištiesti draugui ranką nelaimėje, o būryje ir džiaugtis daug smagiau. Klasėse mokiniai su mokytojomis aptarė prieš patyčias nukreiptas taisykles, jas pasirašė ir pasižadėjo jų laikytis.

Mokykloje apsilankė ir apie saugų elgesį gatvėje pasakojo Vilniaus apskrities VPK Vilniaus m. 3 PK 2-ojo veiklos skyriaus vyresnioji tyrėja Inga Lėlienė.

Su 4-tų klasių mokiniais apie tvarką mieste diskutavo Vilniaus m. savivaldybės Saugaus miesto departamento Viešosios tvarkos skyriaus Prevencijos ir teisenos poskyrio vyriausiosios specialistės Dovilė Šulcienė ir Vytautė Mažeikienė. Mokiniai sužinojo, kaip baudžiami viešosios tvarkos pažeidėjai, smalsiai klausinėjo apie grafičių piešimą bei gyvūnų augintinių registraciją ir ženklinimą.

Kaip saugiai naudotis internetu ir jame išvengti patyčių, mokiniams papasakojo „Telia“ vidinės komunikacijos specialistas ir projektų vadovas Mikas Vaitiekaitis bei 3b klasės mokinio mama Rasa Kulionytė. Daugiau patarimų ir atsakymų į rūpimus klausimus galima rasti internetiniame puslapyje auguinternete.lt

Draugiško sporto diena ir estafetės su paralelinių klasių mokiniai, „Draugystės vorantiklis“, šypsenos ir geros nuotaikos diena, stalo žaidimai su klasės draugais, istorijos, pasakos apie draugystę… Savaitės pabaigoje mokiniai džiaugėsi įdomių renginių gausa,

4-tos klasės mokinys Simonas teigia, kad „šita savaitė mums primena, kad mes visi nesityčiotume ir padėtume kitiems bėdoje. Tokių savaičių mums trūksta“. Jam pritaria ir klasės draugai Gabrielius, Goda, Marija, Augustas, Pala ir kiti.

Mūsų mokyklos bendruomenė tampa vis jautresnė ir pastabesnė užgauliojimui ir žeminimui, todėl prieš patyčias ir smurtą kovosime ne tik veiksmo savaitės metu, bet ir visus mokslo metus. Mes siekiame sukurti saugią mokyklos aplinką!

Skaitykite taip pat

Mokslo ir žinių dienos šventė

Gerbiami tėveliai, informuojame, Mokslo ir žinių dienos šventė vyks rugsėjo 3 d. (pirmadienį) 11:00. Administracija