Net du mėnesius trukusio projekto ,,Dainuoju Lietuvą kaip džiaugsmą” metu mokiniai domėjosi savo tautos praeitimi, plėtė žinias apie Lietuvos istoriją. Muziejuose, edukacinėse pamokose sužinojo apie Lietuvos valstybės simbolius ir jų prasmę, susipažino su iškiliausiomis istorinėmis asmenybėmis. Kiekvienam labai svarbu įsivertinti, ką sužinojo, išmoko ir kur dar reikia tobulėti.

Viktorinos ,,Lietuvos valstybei 100 metų” klausimai suformuluoti, remiantis Pradinio ugdymo Bendrosiomis programomis, t. y. atsižvelgta į tai, ką baigdamas pradinę mokyklą turi žinoti mokinys. Todėl į viktoriną I – II klasių mokiniai galėjo pasikviesti tėvelius, o III – IV klasių mokiniai į klausimus atsakinėjo savarankiškai.

Klasių komandoms pateikta klausimų apie Lietuvos istoriją, gamtą, įžymiausius žmones, kultūrą, amatus ir kt. Dalyviai energingai diskutavo, stengdamiesi kuo greičiau teisingai atsakyti į klausimus. Į klausimus atsakinėta naudojantis Vytės Nemunėlio pradinės mokyklos turima šiuolaikiška įranga – aktyvaus atsako sistema „Active Vote”. Ant kiekvieno stalo buvo pulteliai, skirti užfiksuoti komandų atsakymus ir akimirksniu suskaičiuoti rezultatus.

Suskaičiavus viktorinos apie Lietuvą rezultatus paaiškėjo, kad geriausiai I klasių mokinių ir tėvų komandų viktorinoje sekėsi 1C klasei. Jų teisingų atsakymų skaičius – 97%. Beje, tai geriausias rezultatas ir bendroje I – IV komandų įskaitoje.

2C klasės mokiniai ir jų tėveliai džiaugėsi pergale II klasių mokinių ir tėvelių komandų viktorinoje. Jie teisingai atsakė į 93% klausimų.

Aršiausia kova vyko III – IV klasių mokinių viktorinoje. Net trys komandos: 3B, 3C ir 4A teisingai atsakė į vienodą klausimų skaičių, t. y. jų teisingi atsakymai sudarė 87%. Ir tik įvertinus bendrą atsako laiką, paaiškėjo, kad pirmą vietą laimėjo 4A klasės komanda, antroji vieta atiteko 3C klasei, tretieji liko – 3B klasė.

Beje, komandos turėjo atlikti ir kūrybinę užduotį – sukurti ketureilį ar užrašyti mintis apie Lietuvą. Galima drąsiai teigti, kad komandos – labai kūrybingos!

 

Lietuva – tai gražiausias pasaulyje kraštas. Ji gyvena mūsų širdyse nuo pat gimimo!

 Lietuva esi graži –

Šimtą metų jau turi.

Auk, klestėk ir būk stipri!

Mes pasitengsim dėl tavęs visi!

 Viktorinos ,,Lietuvos valstybei 100 metų” dalyviai džiaugėsi teisingai atsakė į klausimus bei prizais: mokiniai pieštukais su nuotaikingais gyvūnėliais, tėveliai – knygų skirtukais su mokyklos logotipu.

Skaitykite taip pat

Mokslo ir žinių dienos šventė

Gerbiami tėveliai, informuojame, Mokslo ir žinių dienos šventė vyks rugsėjo 3 d. (pirmadienį) 11:00. Administracija