Pradžia / Mokyklos naujienos / Naujienos 2023-2024 m. m. / Vilniaus Vytės Nemunėlio pradinės mokyklos trečiokai sudalyvavo edukaciniame cikle „Instrumentų Karalius kviečia!“

Vilniaus Vytės Nemunėlio pradinės mokyklos trečiokai sudalyvavo edukaciniame cikle „Instrumentų Karalius kviečia!“

Kiekvienais metais nacionalinė vargonininkų asociacija  J. S. Bacho gimimo metinių proga organizuoja edukacinį ciklą vaikams, kuris skirtas pažinti vargonus iš arčiau. Šiais metais sudalyvavome ir mes bei patyrėme muzikos pamoką kitaip.

Edukacijos metu mūsų mokyklos 3a klasės mokiniai turėjo išskirtinę progą sukonstruoti vargonų lego „Orgelkids“ (pirmą ir kol kas vienintelį tokio tipo instrumentą Lietuvoje!). Konstruodami „Orgelkids“ vaikai sužinojo, iš kokių medžiagų vargonai būna pagaminti, koks jų veikimo principas, iš kur ir kaip į vargonus patenka oras. Surinkę šiuos nedidelius vargonėlius gavo progą jais ir pagroti, o edukacijos pabaigoje išgirdome Vilniaus arkikatedros bazilikos vargonininkės Eglės Rudokaitės atliekamą klasikinį kūrinį. Šią įdomią edukaciją-pamoką mums vedė jau minėta Vilniaus arkikatedros bazilikos vargonininkė Eglė Rudokaitė ir Vilniaus šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčios vargonininkė Gražina Trekur. Esame joms labai dėkingi už įdomią ir turiningą edukaciją!

Daugiau informacijos: http://www.vargonininkai.lt/renginiai_ikk_2024.htm

Skaitykite taip pat

Dailyraščio konkursas „Rašom 2024“

Raštas – vienas svarbiausių žmonijos atradimų. Būtent dėl to mus pasiekė kitų tautų praeities istorija. …