Mieli trečiokai ir ketvirtokai,
Nusibodo namie? Neabejoju… Bet turiu Jums gerą žinią: kai neleki   strimgalviais, gali susitikti labai įdomų žmogų. Kas jis? Ogi tu pats. Netiki?  Siūlau pasitikrinti.
 Susirask knygą (manau, jų rasi ne vieną) , kurią per gimtadienį ar kitą šventę padovanojo artimieji, bet vis nebuvo noro  paimti į rankas.  O gal tai bus sena tavo mamos ar tėčio knyga?  Taigi  perskaityk ją dabar ir  pasiruošk aptarti, kaip tai darai per pamoką.  Kuo daugiau knygų   perskaitysi , tuo įdomesnis tapsi pats.
 Sukurk savo knygą.  Nemanyk, kad tavo pamėgtų  Nevykėlio ar  Prietrankos  dienoraščių autoriai nebuvo pradinukai?  Argi pats nesi patyręs kažko panašaus kaip 13 ir 26 aukštų namelio medyje pasakotojas? Žinoma, esi.  Tai kuo tu blogesnis?  Pasakok.   Iš anksto atsakau į galimus klausimus:
1.  Kaip knyga turi atrodyti?  Taip, kaip atrodo knygelės (o ne kosminis laivas), gali būti pačių pasidaryta. Nebūtinai.
2.  Kokios apimties? Kiek turėsi minčių ir noro pasakoti ( pvz., nuo 1 iki 100 puslapių).
3.  Apie ką  rašyti?  Paleisk į laisvę savo vaizduotę: gal žiurkėno, katės,  šunelio ar net varnos už lango įsivaizduojamas pasakojimas, gal  kambary ar kieme  atgijusių daiktų istorija, gal tikri ar išgalvoti  tavo  bei  draugų nuotykiai.  Gal  apie tai, kas man net į galvą nešauna…
4.  Ar galima iliustruoti, kitaip sakant, nupiešti? žinoma, kiek tik patinka. 
5.  Ar gali būti komiksų knygelė? Taip, taip, taip.
 6. Ar kiekvienas gali tapti rašytoju?  Jei nekursi, tai ir nesužinosi.  
Kai vėl susitiksime  bibliotekoje, tu atsineši SAVO knygelę, o  klasės draugai, mokytoja ir aš būsime pirmieji Tavo gerbėjai  (Na, žinoma, po mamos ir tėčio).  
P.S. Ar sutikai savyje įdomų žmogų?

Bibliotekininkė Violeta

Skaitykite taip pat

2020-2021 m. m. ugdymo procesas mokykloje bus organizuojamas atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją ir Sveikatos ministerijos …