– Iš kur atsiranda vaikai? O kaip jie ten patenka? Kas vyksta su organizmu, kai žengiama į paauglystę? – tokie ar panašūs klausimai kyla vaikams, tačiau ne visada tinkamai į juos gali atsakyti mokytojai ar tėvai.

Norėdami, kad su savo vaisingumu ir lytiškumu susipažintų vaikai, 4c klasės mokinių tėvai pasikvietė į klasę Lytiškumo ugdymo ir vaisingumo pažinimo programos 10–12 metų vaikams „Mano vaisingumas yra svarbus“ lektorius.

Pirmiausia su užsiėmimų turiniu ir jo pateikimo formomis buvo supažindinti suaugusieji. Jiems skirtoje paskaitoje buvo pristatytas pagarbus kūno pažinimo būdas, be to, tėvai ir vaikai, turėdami tų pačių žinių ir vartodami tas pačias sąvokas, gali bendrauti kaip lygūs su lygiais, laisvai keistis informacija.

Užsiėmimai mokiniams vyko penkias valandas, mergaitėms ir berniukams organizuoti atskirai, o jie buvo aktyvūs dalyviai, o ne klausytojai. Seminare mergaitėms „Ciklo šou“ rengiamas teatro spektaklis. Mergaitės sužinojo, kas vyksta moters kūne per menstruacijų ciklą, kaip užsimezga, auga motinos įsčiose ir gimsta naujas žmogus, kas vyksta pačios mergaitės kūne prasidėjus brendimui, kokie fiziniai ir psichiniai pokyčiai jos laukia. Anatomijos ir fiziologijos faktų ir terminų mokėsi per palyginimus ir istorijas.

Seminaro „Agentai vykdo misiją“ dalyviai berniukai tapo specialiaisiais agentais, kurie turi būti stiprūs, įveikti fizinės ištvermės reiklaujančias kliūtis bei įvykdyti misiją –pradėti naują gyvybę. Jie sužinojo apie vyro kūną ir apie tai, kas vyksta moters kūne per menstruacijų ciklą ir apvaisinimą. Beje, seminarą berniukams vedė vyrai.

Lytiškumo ugdymo ir vaisingumo pažinimo programos „Mano vaisingumas yra svarbus“ užsiėmimai palydėjo mergaites, berniukus ir jų tėvus į paauglystę.

Skaitykite taip pat

2020-2021 m. m. ugdymo procesas mokykloje bus organizuojamas atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją ir Sveikatos ministerijos …